Ruslana PASECINIC – Avukat

Avukat RUSLANA PASECINIC [Ruslana Paseçnik], Moldova Uluslararası Hür Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir.  

Sonra geldiği Türkiye’de çeşitli sanayi ve ticaret kuruluşlarının ihracat bölümlerinde çalışarak uluslararası ticaret konusunda tecrübe edinmiştir. T.C. YÖK’ün Moldova Uluslararası Hür Üniversitesi’nin eşitliğini kabul etmesini takiben T.C. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesinde fark dersleri almış ve Antalya Barosunda avukatlık stajını tamamlayarak Türkiye’nin bütününde avukatlık yapma hakkını elde etmiştir. 

Halen Antalya Barosuna kayıtlı avukat olarak görev yapmaktadır.

Bunun dışında; uluslararası ticaret konusunda eğitim alarak fiilen ithalat-ihracat konuları üzerine çalışmıştır. Özellikle, ihracat konusunda şirketlere ve girişimcilere danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Rusça, Moldova’ca, Romence, İngilizce ve Türkçe dillerine tam anlamıyla hâkimdir.

Ayrıca 2006 yılından bu yana her türlü yasal platformda ithalat-ihracat işlemlerinde, iş görüşmelerinde noterlerde, mahkemelerde, göç idaresinde, tapu dairelerinde, ticari görüşmelerde ve şirket kurulumlarında, evlendirme dairelerinde, her türlü gümrük işlerinde, hapishanelerde ve karakollarda, vergi ve maliye müdürlükleriyle olan işlerinde yukarıda belirtilen dilleri konuşan yabancı ülke vatandaşlarına destek olmaktadır. 

Ayrıca, Gayrimenkul Danışmanlığı alanında eğitim almıştır. Yerli ve yabancı müşterilerine gayrimenkul alış-satış süreçlerindeki yasal hakları hakkında ölçüsünde bilgilendirme yaparak, olası gayrimenkulün en uygun yerinin tespiti, değerlendirilmesi, bulunup alınması veya satılması vb. işlemlerinde yardımcı olmaktadır.